Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Devízou vinařství je nabídka sofistikované gastronomie k vínům. Vařívají tady přední pražští šéfkuchaři, zahanbit se ale nenechá ani paní Springerová. Její specialitou je konfitovaná kachna na červeném víně.

Vinařství Vinný sklep

Vinařství Springer

Výborná vína vyrobená pouze z vlastních hroznů a velmi chutná kuchyně v režii samotné paní domácí. Na tuhle kombinaci láká k návštěvě bořetické Kraví hory tamní vyhlášené rodinné vinařství Springer.

„Od pěti let jsem chodil dědovi pomáhat do sklepa a na oplátku jsem dostával okoštovat skleničku vína. On byl jinak pekařem, ručně pekl chleba pro Bořetice, Kobylí a Vrbici. Vzal si kvůli tomu velký úvěr, a jakmile ho splatil, komunisti mu podnik sebrali a nechali ho v něm pracovat,“ nechává Pavel Springer nahlédnout do rodinné historie.

Říká o sobě, že je při pracích ve sklepě až nesnesitelně náročný pedant. Snad proto si raději sklepmistra dělá sám a nechce současnou produkci navyšovat. „Obhospodařujeme pět hektarů vinic a vyrábíme kolem 25 tisíc lahví ročně. To je strop, který jsem schopen si uhlídat. Středně velké vinařství rozhodně budovat nechci,“ tvrdí vinař, jenž se před dvěma desetiletími učil také u věhlasného enologa, profesora Krause.

Osobitá charakteristická vína u Springerů vznikají pomocí přísné redukce hroznů na keřích i ležení ve špičkových sudech francouzské provenience. Vlajkovou lodí vinařství je Cabernet Sauvignon. Nejlepší vína označená jako Family Reserve nejsou filtrovaná ani čiřená. Ochutnat je můžete při degustačních programech různých variant.

Názory návštěvníků

„Zde pijeme jen Cabernet a stojí za to.“
„Cabernet jinde tak dobrý nenajdete.“
„Jeli jsme sem na Cabernet a nebyla to ztráta času. Děkujeme“
„naprosto skvělé“
„Vozíčkáři ocenili Ryzlink, moc jim chutnal a byl k tomu u perfektní výklad.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Hotel Kraví hora

Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Bořetice… Kdo má rád červené víno z Moravy, musel zákonitě alespoň jednou zavítat do…

Doc.Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička založené v roce 2000 hospodaří na 45 hektarech vinic v tratích Terasy, Kraví hora a Čtvrtě. Sídlem…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Sklep a penzion U Nováků

„Někdy v 18. století tady byl obrovský rybník táhnoucí se od Brumovic po Velké Pavlovice a místní vinaři se tak do sklepů…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Sklepní ulička Pod Kraví horou, Bořetice

První písemná zmínka o vinohradech v Bořeticích je z roku 1361, kdy Vichna, vdova po Přibyslavovi z Bořetic, zdědila…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Springer