Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 203 vinařských cílů.

Mgr. Pavel Uretšlégr

Odborný garant

Mgr. Pavel Uretšlégr

Manažer vzdělávání a projektů zaměřených na vinařskou turistiku Vinařského Institutu.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Návštěvu Kraví hory si naplánujte na letní měsíce a spojte pobyt s cyklovýlety. Krásná, mírně zvrásněná krajina, spousty vynikajících vinařů a dobrá regionální kuchyně, to je ideální kombinace pro cykloturistiku.

Hotel Kraví hora

Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Bořetice… Kdo má rád červené víno z Moravy, musel zákonitě alespoň jednou zavítat do malebně zvlněné krajiny kolem Velkých Pavlovic, do regionu Modrých hor.

Vždy, když vyrážím za mými oblíbenými vinaři do Němčiček nebo Bořetic, neopomenu se zastavit v Hotelu Kraví hora. Moderní ubytování hotelového typu v dnešní době asi již nepřekvapí, ale co bohužel ještě stále není samozřejmostí, a na to v Kraví hoře myslí, je regionální kuchyně a kvalitní nabídka regionálních vín.

Na využití čerstvých surovin se můžete v Kraví hoře spolehnout, stejně jako na dobře školený personál, který vám vždy ochotně pomůže s výběrem vín.  Možná to bude znít nadneseně, ale vína mi nejvíce chutnají v místě jejich zrodu. A lístek, kde vedle sebe najdete například vína od Jana Stávka a Vinařství Springer, vinařství sídlící jen pár kilometrů od Kraví hory, je zkrátka vzrušující.

„Tady na nás pokaždé dýchne pohoda a jakoby lázeňský klid,“ svěřily se mi dvě dámy z Prahy při mé poslední návštěvě Kraví hory po dotazu na toto malebné místo. Lépe bych to asi neřekl. Kraví hora i se všemi lákadly (kvalitní ubytování a strava, výborná vína, slušný personál) mohu každému jen doporučit.

Názory návštěvníků

„Povedena architektura, ktera zapada mezi mistni vinne sklepy, prijemna atmosfera hotelu i velmi hezke okoli.“
„Moc krásné místo, velký hotel, který svou architekturou hezky zapadá do infrastruktury okolních sklepů.“
„pekné prostredie,výborné vína“
„hezky hotel,vyborna kuchyne,mily personal“
„prijemny hotel vynikajici kuchyne,prijemny personal“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Springer

Výborná vína vyrobená pouze z vlastních hroznů a velmi chutná kuchyně v režii samotné paní domácí. Na tuhle kombinaci láká k…

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička založené v roce 2000 hospodaří na 45 hektarech vinic v tratích Terasy, Kraví hora a Čtvrtě. Sídlem…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Rodinné vinařství Pod horou

„V měsíci květnu 2015 jsme založili novou vinici, která nese název Karlova vinice. Vinice byla založena u příležitosti 100.…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Sklepní ulička Pod Kraví horou, Bořetice

První písemná zmínka o vinohradech v Bořeticích je z roku 1361, kdy Vichna, vdova po Přibyslavovi z Bořetic, zdědila…

Poptávka služeb a rezervace:

Hotel Kraví hora