Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Mgr. Pavel Uretšlégr

Odborný garant

Mgr. Pavel Uretšlégr

Manažer vzdělávání a projektů zaměřených na vinařskou turistiku Vinařského Institutu.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Návštěvu Kraví hory si naplánujte na letní měsíce a spojte pobyt s cyklovýlety. Krásná, mírně zvrásněná krajina, spousty vynikajících vinařů a dobrá regionální kuchyně, to je ideální kombinace pro cykloturistiku.

Vinný sklep Ubytování s vinařskou tématikou Restaurace s vínem

Hotel Kraví hora

Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Bořetice… Kdo má rád červené víno z Moravy, musel zákonitě alespoň jednou zavítat do malebně zvlněné krajiny kolem Velkých Pavlovic, do regionu Modrých hor.

Vždy, když vyrážím za mými oblíbenými vinaři do Němčiček nebo Bořetic, neopomenu se zastavit v Hotelu Kraví hora. Moderní ubytování hotelového typu v dnešní době asi již nepřekvapí, ale co bohužel ještě stále není samozřejmostí, a na to v Kraví hoře myslí, je regionální kuchyně a kvalitní nabídka regionálních vín.

Na využití čerstvých surovin se můžete v Kraví hoře spolehnout, stejně jako na dobře školený personál, který vám vždy ochotně pomůže s výběrem vín.  Možná to bude znít nadneseně, ale vína mi nejvíce chutnají v místě jejich zrodu. A lístek, kde vedle sebe najdete například vína od Jana Stávka a Vinařství Springer, vinařství sídlící jen pár kilometrů od Kraví hory, je zkrátka vzrušující.

„Tady na nás pokaždé dýchne pohoda a jakoby lázeňský klid,“ svěřily se mi dvě dámy z Prahy při mé poslední návštěvě Kraví hory po dotazu na toto malebné místo. Lépe bych to asi neřekl. Kraví hora i se všemi lákadly (kvalitní ubytování a strava, výborná vína, slušný personál) mohu každému jen doporučit.

Názory návštěvníků

„Všechno bylo super“
„dobré“
„Výborná vína, výborná obsluha.“
„krásné prostředí, milá obsluha “
„Vína i kuchyně vynikající.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Springer

Výborná vína vyrobená pouze z vlastních hroznů a velmi chutná kuchyně v režii samotné paní domácí. Na tuhle kombinaci…

Doc.Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička založené v roce 2000 hospodaří na 45 hektarech vinic v tratích Terasy, Kraví hora a Čtvrtě. Sídlem…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Rodinné vinařství Pod horou

„V měsíci květnu 2015 jsme založili novou vinici, která nese název Karlova vinice. Vinice byla založena u příležitosti 100.…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Sklepní ulička Pod Kraví horou, Bořetice

První písemná zmínka o vinohradech v Bořeticích je z roku 1361, kdy Vichna, vdova po Přibyslavovi z Bořetic, zdědila…

Poptávka služeb a rezervace:

Hotel Kraví hora