Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

O co nám jde

Cestujte do míst, která vám nabídnou kombinaci vína a zážitku. Pohostinní vinaři, pohodlné vinařské hotely a penziony, vinotéky s pestrým a kvalitním sortimentem i restaurace, kde se nemusíte bát objednat si k večeři sklenku vína.

To všechno jsou TOP vinařské cíle, které se snažíme mapovat a postupně tak tvořit bedekr, jenž vám pomůže při vašich cestách za vínem. A je jedno, jestli hodláte navštívit vinotéku v centru Prahy, nebo sklípek autentického vinaře na úpatí Pálavy.

Kvalita nabízeného vína a jeho servisu je neoddiskutovatelným základem pro to, aby zařízení mohlo disponovat naší samolepkou. K tomu ale ještě musí přidat nadhodnotu v podobě zážitku. Neobyčejnost, která láká k návštěvě a je důvodem, proč se sem lidé rádi vracejí. Ať už je to architektura místa, jeho poloha, spojení s historickou památkou nebo třeba osobnost samotného vinaře.

Kdo TOP vinařské cíle vybírá

Abychom do našeho průvodce zařadili odpovídající cíle, sestavili jsme k tomuto účelu skupinu garantů. Najdete v ní sommeliery, odborníka na vinařskou turistiku, novináře i experta na vinařskou architekturu. Garanti nominují TOP vinařské cíle na základě dobré osobní zkušenosti. Projděte si kritéria výběru cílů odbornými garanty.

Pomozte nám vybírat

TOP vinařský cíl věnujeme nejen zkušeným milovníkům vína, ale také všem, kteří se s tímto obdivuhodným nápojem teprve seznamují na svých cestách nejen po Moravě. Tip na místo, kde se dle jeho názoru snoubí víno se zážitkem, nám může poslat úplně každý. Tým našich odborných garantů poté návrh prověří a rozhodne o udělení označení TOP vinařský cíl.

Nejlepší z nejlepších

Jste přesvědčeni o tom, že jste právě navštívili ten nejlepší TOP vinařský cíl? Nenechávejte si to pro sebe. V čase hlavní turistické sezony od 1. června do 30. září pro něj můžete na našem webu hlasovat a podpořit tak svého favorita. Kromě titulu pro absolutního vítěze udělujeme také stříbrnou a bronzovou medaili a Cenu Národního vinařského centra. Letošního vítěze vyhlásíme v říjnu.

.