Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 230 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Vyzkoušejte si výkonnostní disciplínu nazvanou „Vytáhni štupr a vyhré“. Musíte při ní natáhnout co nejvíce vína do bezmála pětilitrového koštýře, což značně prověří kapacitu vašich plic.

Vinařství Vinný sklep

Rodinné vinařství U Samsonů

„Nejsme ani autentisté, ani modernisté. Říkám, že jsme tradicionalisté. Takový střední vinařský proud, vyznavači čisté odrůdové skladby,“ snaží se Jaroslav Samson charakterizovat své rodinné vinařství z Velkých Němčic.

Tradice je skutečně tím nejvýstižnějším pojmem, o který se tady pevně opírají. Ostatně místnost s posezením, kde hosté ochutnávají místní víno, vypadá jako malé národopisné muzeum. V jejím rohu jsou vystavené němčické kroje, parádně nachystané a nažehlené, jako by si je někdo měl hned zítra obléci na hody. Na rodinném tablu se skví fotografie Jakuba Samsona, který do tohoto selského rodu v roce 1880 vinařství přinesl.

Víno tu tak vyrábí už pátou generací. Nepoužívají umělé kulturní kvasinky a minimalizují taktéž užívání chemie. „Chceme, aby výsledné víno odpovídalo tomu, jak šlechtitel danou odrůdu popsal,“ vysvětluje Jaroslav Samson.

Svým hostům nabízí kromě koštování také několik zážitkových programů, při nichž se návštěvníci dozvědí vše o pracích ve vinohradu i výrobním sklepě. A kdo by už měl vína dost, může ochutnat vinné želé nebo domácí vinný chleba upečený z mouky z hroznových jadýrek.

Názory návštěvníků

„Výborné víno, příjemná obsluha. Byl jsem tam a doporučuji. A ještě dostanete haldu informací a velmi zajímavých.“
„Byl jsem a mohu jen doporučit. Vynikající vínko a příjemné prostředí. Vinný chléb, to je unikát.“
„Samsonovo víno a výborné prostředí, opravdu zážitek hodný návštěvy.“
„opravdu malé muzeum“
„Před lety jsem na festivalu Slavnosti chřestu objevila tuto rodinu, která po dlouhé generace ctí tradici a dlouhá léta jsem u nich kupovala příležitostně červené barique červené vína pro přátele ve Francii, kteří si je velice oblíbili. Moje rodina se rozrostla o 4 děti, takže teď vinné putování s manželem nepořádáme. Jakmile začneme, Velké Němčice a Vinařství U Samsonů je jasný cíl č. 1! “

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Válka

Na jedné stěně výjev z místní krajiny, na druhé roztančený krojovaný pár. Interiér útulného sklepa s posezením a krbem…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství PROQIN

„Ten nápad se nám líbil. Ještě v roce 2000, když jsme studovali, byla nabídka šumivých moravských vín velmi úzká. Mohli jsme…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Penzion Vinařský dvorek

Pěkný cihlový dům na okraji Velkých Němčic je jediným ubytovacím zařízením v tomto vinařském městysu. Penzion Vinařský…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Vrátil - Bohemia Canopus

Pěstování révy a výroba vína „pro radost“ se u Josefa Vrátila změnily na vášeň a profesionalitu. Po návratu z emigrace v…

Poptávka služeb a rezervace:

Rodinné vinařství U Samsonů