Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

V uličkách mezi regály prodejny můžete vybírat z kompletního portfolia Znovínu zahrnujícího všelijaké zajímavosti. Zkuste třeba cuvée Ryzlinku rýnského s Rulandským bílým nesoucí jméno spisovatele Charlese Sealsfielda.

Vinotéka

Znovín Znojmo, podniková prodejna Loucký Klášter

Ohodnoťte tento cíl

Tento cíl soutěží s dalšími CHAMPIONY o titul CHAMPION ROKU

Premonstrátské sídlo stojí ve znojemské Louce od konce 12. století, k duchovním účelům však sloužilo jen do roku 1784, kdy klášter zrušily josefínské reformy. Jeho chodby pak obývali vojáci a na prahu nového milénia zde našlo útočiště vinařství Znovín Znojmo.

Návštěvnické centrum, obrazová galerie, bednářské a vinařské muzeum, podniková prodejna vín… Pokud se chcete dozvědět něco o vinařství na Znojemsku, je Loucký klášter dobrou volbou, kam zamířit nejdříve.

Návštěvnický nápor zažívá Loucký klášter zejména při velkých akcích organizovaných Znovínem. Patří mezi ně především Putování po vinicích Znojemska, kterého se letos zúčastní téměř sedm tisícovek milovníků znovínských vín. V sezoně tu také můžete naskočit na znojemský vinařský vláček, letošní novinkou je pak Vinobus jezdící 60kilometrovou trasu po regionálních viničních tratích a dalších zajímavostech. Sportovněji zaměřené na Znojemsko lákají Znovín walking neboli procházka s holemi mezi vinicemi či závod horských kol Znovín cup.

Podniková prodejna v přízemí kláštera se pyšní vyloženě supermarketovou otevírací dobou. Od března do prosince je totiž otevřená každý den mezi 9. a 18. hodinou.

Názory návštěvníků

„Úplná nabídka.“
„tradičně skvělá vína“
„Vždy si vybereme a odvezeme výborná vína a burčák “
„Skvělé víno, lokace i služby“
„Krásné prostředí a obrovský výběr výborných vín “

Další TOP vinařské cíle v okolí

Petr Gondáš doporučeno garantem

Penzion Šaldorf

Rodinný penzion byl založen roku 2007 v obci Nový Šaldorf nedaleko Znojma. Cílem vedení penzionu je zajišťovat čisté a kvalitní…

Michal Šetka doporučeno garantem

Vlkova věž - Informační centrum VOC ZNOJMO

Informační centrum VOC Znojmo s vyhlídkovým ochozem, možností degustací vín i jejich prodejem a s nabídkou velkého množství…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Šaldorfské sklepy - Nový Šaldorf – Sedlešovice

Obec Nový Šaldorf – Sedlešovice patří k jednomu z nejstarších osídlení v blízkosti královského města Znojma. Historici ho datují…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Vinařství Piálek & Jäger

Hnanice, ležící na samé hranici z Rakouskem, zažívají v posledních letech doslova turistickou renesanci a vedle třeba…

Poptávka služeb a rezervace:

Znovín Znojmo, podniková prodejna Loucký Klášter