Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Sklep stojí za prohlídku už jen kvůli různým ceněným artefaktům. Patří mezi ně umělecké kování známého autora nebo původní dřevěný lis z roku 1855.

Vinný sklep

Vinný sklep Turhandl

Hustopečský vinný sklep Turhandl znají místní pouze zvenku, do jeho útrob se po celá desetiletí mohl dostat jen málokdo. Za socialismu totiž patřil obřímu hustopečskému JZD Rudé Armády, které tady pořádalo večírky převážně pro prominenty tehdejšího režimu.

Rudá historie Turhandlu je patrná ještě dnes. V bočním salonku s jedním stolem, kolem něhož na soukromých poradách sedávali vysocí komunističtí funkcionáři, i nyní najdete štos starých etiket na lahve z bývalého JZD.

„Porevoluční majitel měl zase kontakty na brněnský hotel Voroněž, odkud sem vozil opět uzavřené skupiny lidí. Já chci být prvním, kdo sklep zpřístupní všem včetně cyklistů a turistů,“ říká Milan Veith, nový provozovatel Turhandlu. 

Nejdříve podnikal v oblasti IT, poté ji vyměnil za výrobu oken. Vydělané peníze se rozhodl investovat do snu o vlastním vinném sklepě. „ Třebaže nemám vinařskou školu, navštěvuji degustace, semináře a košty. Vlastním a starám se o několik stovek hlav vinohradu a řekl bych, že se stále učím. Intenzivně se vínu věnuji asi deset let a za tuto dobu jsem poznal mnoho vinařů, porozuměl si s nimi a teď chci být jedním z nich,“ vypráví Milan Veith s nadšením.

Vlastní produkci plánuje zahájit zhruba ve tříletém horizontu, do té doby bude víno nakupovat. Součástí sklepení, které pochází odhadem z první poloviny 19. století a je pokryto černou vinnou plísní, je i jeden z nejzajímavějších archivních sklepů v okolí. Čítá 3.700 lahví vína ročníků 1994 až 2012.

Názory návštěvníků

„Výborné víno a velmi příjemná obsluha. Byl jsem a mohu vřele doporučit.“
„Byl jsem zde a mohu vřele doporučit.“
„zajímavý nápad“
„Nájemce se stále učí a jeho snaha je vidět na každém kroku. Přijeďte ho podpořit.“
„Výborné!“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Penzion a vinařství U Vrbů

„Už jako děcko jsem chodil do vinohradu, a pak taky ochutnával ve sklepě. To k tomu patří,“ vzpomíná Jan Vrba vinařskou…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Hustopečský sklípek a penzion U Radů

Touhle starou sklepní uličkou v Hustopečích stále dýchá historie. Člověk si při troše fantazie snadno představí, jak tady Habáni,…

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Vinařství Václav

Když jsem poprvé navštívil vinařství Václav v Hustopečích, nevěřil jsem vlastním očím. Už dlouho jsem u nás neviděl tak stylově a…

Petr Gondáš doporučeno garantem

Vinotéka Vinařů Hustopečska

"Útulná vinotéka založená spolkem Vinaři Hustopečska. Můžete tu ochutnat i nakoupit vína od 13ti členských vinařství spolku za…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinný sklep Turhandl