Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 233 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Vinařství každoročně pořádá cyklistický výšlap Kolem horem dolem po vinařských stezkách v okolí Velkých Pavlovic. Náročnější trasa s pěti poznávacími zastávkami měří zhruba 25 km, ta kratší pak 10 km.

Vinařství Vinný sklep Ubytování s vinařskou tématikou

Vinařství Reichman & Reichman

„Nikdo z nás na víno nemá školu. Vyrábíme ho tak, jak nás naučili stařečci. A pokud máte na etiketě své jméno, nemůžete si dovolit nekvalitu,“ vypráví Petr Reichman, který spolu se svým strýcem Karlem rodinné vinařství z Velkých Pavlovic vede.

Víno tady vzniká tradičním selským způsobem, ale za použití moderních technologií. „Sklep jsme doplnili dřevěnými sudy, v nichž víno zraje a dostává ten správný charakter. Teprve až je zralé, putuje do nerezových nebo skleněných nádob,“ pootevírají vinaři pomyslné dveře od jejich výrobního sklepa.

Na degustacích hostům nabízejí výběr z deseti bílých, šesti červených a pěti rosé vín. Zakládají si na tom, aby se koštovalo nikoliv z lahví, ale koštýřem přímo ze sudů.

Kromě klasických odrůdových vín tady ochutnáte i Velkopavlovické cuvée, v němž jsou rovným dílem zastoupeny Veltlínské zelené a Ryzlink vlašský. Modrohorské cuvée je zase směskou Modrého Portugalu s Frankovkou.

Raritou je pak 17kilometrové cuvée, které vzniká opravdu zajímavým způsobem. „Když máme po vinobraní, sesbíráváme po všech vinohradech, co v nich ještě zůstalo. Každoročně tedy jde o zcela jiné víno,“ dodává Petr Reichman.

Nedaleko sklepa se můžete rovnou i ubytovat v penzionu s bazénem a půjčit si tam kola, a pokud budete spokojení, napíšete na kachličkové obložení ve sklepě svůj vzkaz. Tuto tradici u Reichmanů započal svou malůvkou výtvarník Přemysl Povondra. Nyní si na popsané stěně přečtete vzkazy hostů mimo jiné také v ukrajinštině, korejštině nebo vietnamštině.

Názory návštěvníků

„Skvělý kluci s dobrým srdce a výborným vínem.“
„super“
„kámoši“
„Rosé vína jsou jedinečné chuti.“
„Výborné víno i příjemná obsluha. Přijeďte posoudit. Byl to pro mne úžasný zážitek. Rosé je vynikající.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Habánský sklep Vinařství Lacina

„V přízemí bývala lisovna, a v patře, kde teď sedíme, zase sýpka,“ vypráví velkopavlovický vinař Pavel Lacina o historii…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Víno Zborovský

„Vína vyrábím jednoduše, selsky. Tak, aby nebyla navoněná moderní technologií,“ vysvětluje Lubomír Zborovský, když sedí v …

Michael Lapčík doporučeno garantem

Rodinné vinařství Suský

„V kronikách se nám podařilo dohledat, že jsme sedmou generací, která tady hospodaří,“ vypráví Marek Suský v historickém…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství V&M Zborovský

Je to příběh jako z moravské pohádky: byl jednou jeden otec, měl dva syny a 10 arů vinic. Když synové vyrostli, předal jim svůj…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Reichman & Reichman