Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Juraj Flamik

Odborný garant

Juraj Flamik

Odborník na vinařskou turistiku, zakladatel Festivalu otevřených sklepů, spoluautor Certifikace vinařské turistiky.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Z patnácti odrůd, které každý rok zpracovávají a některá kupážují, doporučuji právě to, co nejlépe vystihuje terroir Modrých hor. Místní spolek VOC si za nejtypičtější zvolil Frankovku, Svatovařinecké a Modrý Portugal. U Stávků je každoročně umí mohutná a přitom typicky moravsky ovocitá. Výtečná!

Vinařství Vinný sklep

Vinařství Pavel & Radim Stávkovi

Zní to trochu transcendentně, když vám čtyřicátník řekne: „pokud chcete vyrobit výborná vína, musíte k nim přistupovat s pokorou a patřičnou hrdostí, jako to děláme tady my, již po staletí“. Jenže Radim Stávek má pravdu. Stávků je v Němčičkách tolik, že je v tom těžké se vyznat a prý jsou opravdu všichni jedna rodina. Vinařství Stávek P&R (Pavel a Radim) má v rodokmenu počátek léta páně 1880 a jejich děd, vinař a starosta, vítal v roce 1924 v nedalekých Hustopečích prezidenta T. G. Masaryka.

Pavel s Radimem se do vinaření pustili zostra již v roce 1993 a za pár let dobudovali na okraji Němčiček sklepní hospodářství. Není to tedy žádné malé stavení. Pro výrobu i pro návštěvníky nabízí: lisovnu velkou - zvanou presůs, hlavní sklep, lisovnu malou, archivní sklep, firemní vinotéku, sklad, degustační místnost k posezení a zastřešenou letní terasu (pro 60 lidí!). S výhledem na les, sad, rybník, zahrady a viniční trať Bočky – jednu z nejlepších v Němčičkách. Až posedíte a rozkukáte se, pochopíte, proč Pavel a Radim říkají, že dělají vína ze svahů devítí údolí. Němčičky jsou samý kopeček. Však jsou také součástí regionu a sdružení VOC Modré Hory.

Názory návštěvníků

„Stávkovi jsou borci a víno fakt umí.“
„Stávkovi, to jsou perfektní vinaři.“
„krásné arboretum spadající pod toto vinařství“
„Pan Stávek je vinař každým coulem“
„Paráda“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Slovácký sklep

Typický moravský vinný sklípek s modrou obrovnávkou už zvenku láká k návštěvě. Tato tradiční vinohradnická stavba…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Víno J. Stávek

Když si informace o působení enologa, vinaře, pedagoga, odborného autora, organizátora, specialisty na fortifikovaná vína a…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Sklep a penzion U Nováků

„Někdy v 18. století tady byl obrovský rybník táhnoucí se od Brumovic po Velké Pavlovice a místní vinaři se tak do sklepů…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Slovácký dvůr

Na jedné stěně připevněná kosa s cepy, v rohu za kachlovými kamny zase housle s harmonikou. Vhled do toho, jak se…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Pavel & Radim Stávkovi