Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Juraj Flamik

Odborný garant

Juraj Flamik

Odborník na vinařskou turistiku, zakladatel Festivalu otevřených sklepů, spoluautor Certifikace vinařské turistiky.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Když jsme Janovi předávali v létě 2017 ocenění Osobnost současného vinařství, vybral do degustace pod názvem „Vína mého srdce“ čtyři vína: Ryzlink vlašský pozdní sběr 2015, excelentní Rosé Bočky VOC 2015 ze Svatovavřineckého, Frankovku VOC 2015, na kterou nedá dopustit a opravdu to s ní umí a na závěr, nejen kvůli obsahu alkoholu, to nejdražší (myslím jeho srdci) - Lokus červený, likérové 2013. Takže můj tip je: zeptejte se na tato vína. 

 

Vinařství Vinný sklep

Víno J. Stávek

Když si informace o působení enologa, vinaře, pedagoga, odborného autora, organizátora, specialisty na fortifikovaná vína a mistra vín rosé, inovátora i nositele tradic, Jana Stávka, dáme hezky na hromadu, je v tom jakýsi samospád. Něco přirozeného, podobně jako gravitační vinařství, které v Němčičkách buduje. Je již čtvrtou generací vinařů a vychovává pátou. V názvu vinařství J. Stávek je iniciála dědy Jozefa, otce Jaroslava, Jana samotného a synů, oba jsou na J. Rodinná tradice je pro něho jistotou a inspirací.

Jeho cuveé vína se jmenují Dědova večerka, pak „Áčko“ – jak děda říkával těm kvalitnějším „áčkovým“ vínům nebo Karmazín – cuvée ze tří modrých odrůd. Všechny jsou poctou klasickému způsobu vinaření – tak dělali jeho předci ty staré dobré směsky. Jan Stávek nekonkuruje mainstreamu, ale s přehledem ho poráží. Ve vínech i ve všem kolem něho. Nejlépe to poznáte, když ho navštívíte ve Vinařském dvoře v Němčičkách. Je tam prostor nejen pro výrobu a archivaci vín, ale i pro poznání a zábavu.

V nejprestižnější soutěži Vinařství roku zvítězil v roce 2016 v kategorii malých vinařství a v roce 2017 se stal dokonce absolutním vítězem! Tak se rodí osobnost!

 

Názory návštěvníků

„pohoda a skvělá vína“
„znám a hodnotím dobře....“
„Skvělá vína, krásné vinařství, špičková technologie, pokora k přírodě. “
„????“
„Výborné vínko a perfektní obsluha.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Slovácký sklep

Typický moravský vinný sklípek s modrou obrovnávkou už zvenku láká k návštěvě. Tato tradiční vinohradnická stavba…

Doc.Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Rodinné vinařství Jedlička

Rodinné vinařství Jedlička založené v roce 2000 hospodaří na 45 hektarech vinic v tratích Terasy, Kraví hora a Čtvrtě. Sídlem…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Pavel & Radim Stávkovi

Zní to trochu transcendentně, když vám čtyřicátník řekne: „pokud chcete vyrobit výborná vína, musíte k nim přistupovat s pokorou…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Slovácký dvůr

Na jedné stěně připevněná kosa s cepy, v rohu za kachlovými kamny zase housle s harmonikou. Vhled do toho, jak se…

Poptávka služeb a rezervace:

Víno J. Stávek