Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 233 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Přijďte do podzemí na Noc otevřených sklepů – údajně jedinou vinařskou celonoční párty na Moravě, která trvá od 6 hodin večer do 8 ráno.

Vinařství Vinný sklep Vinotéka

Vinařství Lednice ANNOVINO - Valtické podzemí

Ohodnoťte tento cíl

Tento cíl soutěží s dalšími CHAMPIONY o titul CHAMPION ROKU

Rodinné vinařství se sídlem v Lednici celoročně přátelsky otevřené všem milovníkům vína a Lednicko- valtického areálu. Zpracovává hrozny z unikátního terroir s vápencovým podložím tvořeným zkamenělinami prehistorických moří. Vína jsou šťavnatá ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na četných soutěžích. Vinařství s titulem Champion TOP Vinařský cíl České republiky zve k prohlídkám, ochutnávkám a piknikům v nádherném prostředí areálu vinařství se stylovou pergolou a zahradou Amonit, přístavem na romantické Zámecké Dyji a Stellplatzem pro karavany.
Mimochodem originální budova vinařství nese Český rekord.  Je totiž největší stavbou postavenou ze zkamenělin mušličkového vápence z pradávných moří. Část těchto kamenů pochází přímo z vinohradů. Dalším českým rekordem je stylový nábytek ze dřeva starých sudů. Raritou jsou tzv. Ledničtí dřevění koníci – pro radost malých i velkých návštěvníků. Ve vinotéce naleznete také vinařskou expozici a sbírku zkamenělin, která vznikla ve spolupráci s regionálním muzeem Mikulov.


Součástí vinařství ANNOVINO je Valtické Podzemí, unikátní labyrint historických vinných sklepů.


Minulost chodeb však sahá až na konec 13. století, kdy za tehdejší hranicí Valtic vyrostl minoritský klášter. Podoba podzemí se později měnila s přibývajícími usedlostmi a novými sklepy měšťanů.
Dnes celý komplex úzkých chodbiček i rozlehlejších místností měří něco kolem 900 metrů, což však zdaleka nemusí být konečné číslo. Celá řada dalších sklepů se totiž nachází v blízkosti těch v současnosti otevřených. „Ty můžeme v budoucnu také propojovat,“ říká marketingový ředitel vinařství ANNOVINO Petr Krejčík.
Můžete sem zamířit na pravidelné programy, objednat si degustaci vína, firemní večírek nebo si sklepení plné zajímavých artefaktů jen tak „nasucho“ prohlédnout. Největší fanoušci mohou kus podzemí získat i pro sebe. Stačí si zde nakoupit alespoň za 5 tisíc korun a dostanete klíč od soukromé kóje i části labyrintu. To abyste sem mohli kdykoliv přijít a vychutnat si třeba lahvinku s přáteli. Svoji kój tady mají i známé osobnosti.
 

Názory návštěvníků

„Vynikající zážitky ve Valtickém podzemí, krásné i vynikající vína!“
„Komentáře netřeba, to se musí vidět a zažít! :o)“
„Jezdím a ochutnávám laicky vína nejen po jižní Moravě, ale prozkoumal jsem i oblast Mělnicka a Litoměřicka, Vymetl jsem většinu vinobraní na Moravě a pár v Čechách. Ale nejraději se vracím do Valtic (také Hustopečsko), které se podle mně právem honosí titulem "Město vína". Znal jsem se s několika starými jihomoravskými vinaři, kteří už jsou bohužel ve vinařském ráji. I ten poslední, nejmladší, Bohoušek z Bořetic, můj kamarád, už tady není. Ve Valticích si podle mně zaslouží uznání a pozornost Vinařství Chateau Lednice - Valtické podzemí. Poprvé jsem tam krátce po svatbě mé dcery a náhoda tomu chtěla, ži po svatbě dcery tehdejšího provozovatele. Ani nevím, zda tam ještě funguje, i jméno jsem už dávno zapomněl. Tenkrát jsem od něj obdržel obrovské množství informací nejen o vínech, ale i o historii. Kvůli nedostatku času se sem vracím jen na známé Valtické vinné trhy ochutnávat nejlepší vzorky. “

Další TOP vinařské cíle v okolí

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Moravský sommelier® - vinotéka a radniční sklep Lednice

Perfektní umístění vinotéky Moravský sommelier v samém srdci Lednicko-valtického areálu láká k navštívení. Libor Nazarčuk,…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Nad Sklepy

Vít Dočkal je milovníkem a znalcem kraje a historie z povolání a vinařem z nadšení, ale obojí se v něm prolíná.…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Penzion Fuzgrunty

Neveliké selské stavení v jihomoravských Bulharech, před jehož vstupními dveřmi omamně voní záhon zahradního kvítí, nese…

Ivo Dvořák doporučeno garantem

Hotel Galant Lednice - Restaurace Moravia

Na Jižní Moravě najdeme mnoho zajímavých ubytovacích kapacit, ale ne vždy lze ubytování spojit s kvalitní gastronomií a dobrými…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Lednice ANNOVINO - Valtické podzemí