Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 221 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Přijďte do podzemí na Noc otevřených sklepů – údajně jedinou vinařskou celonoční párty na Moravě, která trvá od 6 hodin večer do 8 ráno.

Vinařství Vinný sklep Vinotéka

Vinařství Lednice ANNOVINO - Valtické podzemí

Cíl není v hlasování

Tento cíl již třikrát zvítězil v hlasování a získal titul Champion.

Vinařství Lednice ANNOVINO je pokračovatelem slavné vinařské tradice v Lednici. Spolupracuje s Mendelovou univerzitou. Nabízí úspěšná vína Lednicko-valtického areálu. Zpracovává hrozny z více než 200 ha vinic. Je specialistou na odrůdu Rulandské šedé (24 ha), dále potom Tramín červený, Ryzlink vlašský, Rulandské modré, bílé, Sauvignon, Hibernal, Pálava a Sevar. 

V roce 2019 otevřelo vinařství ANNOVINO moderní vinařství a návštěvnické centrum v Lednici na Nejdecké ulici (směr Bulhary). Můžete zde ochutnat vína zdarma, prohlédnout si vinařství a výstavu zkamenělin a vinařských artefaktů, která vznikla ve spolupráci s Regionálním muzeem Mikulov. Unikátní stavba návštěvnického centra je postavena z místního mušličkového kamene tvořeného zkamenělinami, které pocházejí také ze zdejších vinohradů. Budova je zapsána, spolu s nábytkem vytvořeným z materiálu starých sudů, v České knize rekordů.

Kromě toho všeho vinařství také provozuje zážitkové Valtické podzemí - unikátní labyrint historických sklepů otevřeli jeho současní provozovatelé před jedenácti lety, minulost chodeb však sahá až na konec 13. století, kdy za tehdejší hranicí Valtic vyrostl minoritský klášter. Podoba podzemí se později měnila s přibývajícími usedlostmi a novými sklepy měšťanů.

Dnes celý komplex úzkých chodbiček i rozlehlejších místností měří něco kolem 900 metrů, což však zdaleka nemusí být konečné číslo. Celá řada dalších sklepů se totiž nachází v blízkosti těch současně otevřených. „Ty můžeme v budoucnu také propojovat,“ říká marketingový ředitel Valtického Podzemí Petr Krejčík.

Můžete sem zamířit na pravidelné programy, objednat si degustaci vína, firemní večírek, nebo si sklepení plné zajímavých artefaktů jen tak nasucho prohlédnout. Největší fanoušci mohou kus podzemí získat pro sebe. Stačí si tady nakoupit za více než 5 tisíc korun a dostanete klíč od soukromé kóje i části labyrintu. Abyste sem mohli kdykoliv přijít a vychutnat si třeba s přáteli lahvinku v místnosti s posezením. Svou kóji tady mají i Zlata Adamovská, Honza Čenský, Marián Vojtko nebo Janek Ledecký.

Názory návštěvníků

„příjemný zážitek,“
„Jedno z nejlepších“
„Jen tak dál,nemá to chybu.“
„Skvělé místo nejen na setkávání s přáteli ale i rodinou nebo obchodními partnery “
„Jse nejlepší.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Moravský sommelier® - vinotéka a radniční sklep Lednice

Perfektní umístění vinotéky Moravský sommelier v samém srdci Lednicko-valtického areálu láká k navštívení. Libor Nazarčuk,…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Nad Sklepy

Vít Dočkal je milovníkem a znalcem kraje a historie z povolání a vinařem z nadšení, ale obojí se v něm prolíná.…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Penzion Fuzgrunty

Neveliké selské stavení v jihomoravských Bulharech, před jehož vstupními dveřmi omamně voní záhon zahradního kvítí, nese…

Ivo Dvořák doporučeno garantem

Hotel Galant Lednice - Restaurace Moravia

Na Jižní Moravě najdeme mnoho zajímavých ubytovacích kapacit, ale ne vždy lze ubytování spojit s kvalitní gastronomií a dobrými…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Lednice ANNOVINO - Valtické podzemí