Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 229 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Zažijte Gurmánský víkend. Tento balíček u Bartoníků zahrnuje ubytování, výlet do sklepních uliček a večeři doprovázenou degustací vína.

Vinařství Vinný sklep

Rodinné vinařství Bartoníkovi

„Vinaři většinou začínají výrobou vína, a až poté postaví penzion. My jsme to měli obráceně,“ přiznává Radek Bartoník, hlava rodinného vinařství z Mikulčic.

Bartoníkům se ve vesnici proslavené především lidovým skladatelem Fanošem Mikuleckým a vykopávkami velkomoravského hradiště podařilo vybudovat celý turistický komplex zahrnující vinařství, penzion U Kostela a obecní infocentrum, to vše v jednom areálu.

„Pořádáme různé akce s vinnou tematikou. Z naší Tour de vinohrad, která se koná každý prázdninový čtvrtek, se stala zhusta vyhledávaná legenda. Jsme také oficiálními průvodci sklepními uličkami,“ dodává Radek Bartoník, jenž má v rodinné firmě na starosti marketing a strategický rozvoj, zatímco manželka se stará o penzion a syn o chod vinařství.

Víno tady začali vyrábět v roce 2009, a to na popud hostů, kterým v nabídce penzionu chybělo. V současnosti průměrná roční produkce dosahuje 20 tisíc lahví. Vinařství zpracovává pouze vlastní hrozny a zabývá se přírodními výrobními postupy s minimálními zásahy člověka do celého procesu. Za stěžejní odrůdu si zvolili na Slovácku tradiční Ryzlink rýnský.

Kromě toho u Bartoníků dostanete také domácí verjus, hroznový či bezový sirup, vinné želé, zákusky i pralinky.

Názory návštěvníků

„úžasné“
„Bomba“
„příjemné vinařství se zážitkovými programy. “
„Rodinné vinařství, skvělý Ryzlink, co víc chtít“
„OK“

Další TOP vinařské cíle v okolí

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Vinařství Dvořáček LTM

Malé rodinné vinařství tatínka Lubomíra a dětí Tomáše a Martiny (odtud LTM) najdete v obci Mikulčice, kousek od Moravské Nové Vsi…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Glosovi

Rodina Glosových provozuje v Moravské Nové Vsi vinařství, které je možná menší, co se týká produkce, ale určitě velké…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Vinařství Maláník-Osička

Vinařství Maláník - Osička s.r.o. vzniklo v roce 2009 transformací Vinařství Maláník. Čistě rodinná firma má však první…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Rodinné vinařství Košut

Tento příběh bychom mohli uvést větou: jak dva bratři ke zlatu přišli. Rodinná tradice hospodaření na půdě je u Košutů dlouhá již…

Poptávka služeb a rezervace:

Rodinné vinařství Bartoníkovi