Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Juraj Flamik

Odborný garant

Juraj Flamik

Odborník na vinařskou turistiku, zakladatel Festivalu otevřených sklepů, spoluautor Certifikace vinařské turistiky.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Je jeden dokonalý způsob, jak si z produktů a služeb vinařství Marcinčák vyskládat nezapomenutelný víkend, a to je návštěva Mikulov Gourmet Festivalu, který se koná každoročně první víkend v červnu. Ano, i to je nápad Petra Marcinčáka a spolehněte se, že si dá na harmonii vín, jídla a atmosféry svého hotelu uprostřed historického Mikulova až puntičkářsky záležet. To jistě oceníte!

Vinařství

Víno Marcinčák

Ambice v kvalitě, ambice v jedinečnosti a důslednost až preciznost – to platí pro všechno, co Petr Marcinčák rozjel a čemu se věnuje. Pustil se do toho přímo jako kníže vín a gastronomie do budování svého panství. Můžete se o tom přesvědčit ve třinácti viničních tratích na katastrech sedmi vinařských obcí kolem Mikulova, kde má Víno Marcinčák celkem 110ha vlastních vinic. A pokud se tam vydáte, máte dvě možnosti: projít si 3,5km dlouhou naučnou stezku ve svazích Staré Hory, na které najdete panely o sedmi hlavních odrůdách a také o vínech speciálních; nebo si můžete hezky s odstupem prohlédnout všechny vinice z 37 km dlouhé cyklistické stezky Stará Hora. Jednu i druhou vytvořil Petr Marcinčák.

Stylové ubytování přímo v Mikulově najdete v Hotelu Marcinčák, s hotelovou kuchyní pro gourmety. Originální zážitek nabízí degustační sklep přímo pod vinicemi na katastru Novosedel. V sortimentu najdete kvalitní přívlastková vína a pověstné Marcinčákovy speciálky: ledová a slámová sladká vína. Jejich výroba je náročná a jejich výjimečnost je daná i tím, že od roku 2008 je Petr největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Prostě si dává záležet na každém detailu. Kdysi choval dokonce i vlastní husy, aby měl jistotu, že ke svým vínům může podávat ta nejlepší foie gras, jaká si umíte představit.

Názory návštěvníků

„Skvělá vína, výborné jídlo nejen během festivalu a vinařská turistika také nemá chybu ...“
„Výborné!“
„Výborné!“
„ocenění na soutěžích a přehlídkách mluví za vše“
„super“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Doc.Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Vinařství Kovacs

Vinařství Kovacs je malé rodinné vinařství se sídlem v obci Novosedly na Moravě. Vinařství navazuje na dlouholetou rodinnou…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Vinařství Kňourek

Vinařství Kňourek se nachází v Březí, malebné vinařské vesnici kousek od Mikulova. Vinařství se specializuje na výrobu…

Doc.Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

NOVÉ VINAŘSTVÍ Drnholec

"Mezi vinicí a hvězdami" se nachází Nové vinařství, kde kromě vinikajících vín najdou své i vyznavači neotřelého…

Petr Gondáš doporučeno garantem

Gravitační vinařství VILAVIN

VILAVIN je unikátní, plně gravitační vinařství, v České republice jedinečné. Využitím jemné gravitační síly dochází na všech…

Poptávka služeb a rezervace:

Víno Marcinčák