Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 221 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Nenechte si ujít prohlídku buchlovického zámku a rozlehlé barokní zahrady, která jej obklopuje. Pokud byste náhodou nemohli trefit, zcela jistě vás sem přivede charakterisitcké paví volání.

Vinný sklep

Vinný sklep Dvořanů (Víno Dvořan)

Málokde na Uherskohradišťsku jsou lidé na svůj původ pyšní jako tady, v zámeckém městysu Buchlovice. Jistě jde o patriotismus oprávněný. Vždyť na místním nádherném zámku i nedalekém hradu Buchlovu se psaly dějiny.

Za zámeckých pánů Berchtoldů to tady bývaly časy bohaté na víno, když se na katastru Buchlovic nacházelo 80 hektarů vinic. Socialistické družstvo už hospodařilo jen na 40 vinorodých hektarech, aby je v polovině 80. let zlikvidovalo s plány na jejich obnovení. K tomu už však po revoluci nedošlo. „Podařily se zachránit necelé dva hektary, ty jsem odkoupil,“ říká Pavel Dvořan, hlava rodinného vinařství, které tak jako jediné v Buchlovicích hospodaří ve vlastní vinici.

Zkušený vinař dává ve vinohradu přednost klasickým moravským odrůdám. Naprosto dominují Müller Thurgau, rulandské bílé a Svatovavřinecké, na záhumenku si Pavel Dvořan ještě hýčká Sauvignon, Irsai Oliver, Veltlínské zelené a Modrý Portugal. Šetrný přístup k plodině potvrzuje zařazení vinic do režimu integrované produkce. „Víno se snažím vyrábět tradičním způsobem bez použití přípravků. Pokud je dobrý ročník, nefiltruji ho a dávám mu dostatek času,“ dodává Pavel Dvořan.

Návštěvníky u Dvořanů čeká posezení ve sklepě vybaveném krbem, občerstvení a komentovaná degustace, kdy vinař natahuje ve výrobním sklepě vzorky koštýřem přímo z demižonů.

Názory návštěvníků

„Exclelent comments! I still think it is amazing to find a creature that renews cells by flip flopping back and forth through puberty. Just think what that would be like for a human? LOL“
„Domácí sklípek.výborné víno..“
„krásné posezení“
„Skvělé místo“
„super člověk, skvělý hráč na housle, pěkná vína“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Ačkoliv Šlechtitelská stanice vinařská svým názvem zřejmě neevokuje zajímavý turistický cíl, minimálně pro milovníky vína může…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

BEEF & BEER

Kdo chce v Uherském Hradišti ochutnat dobré víno, může kromě mou doporučované Slovácké galerii vín zajít třeba také do…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Galerie Slováckých Vín

Galerie Slováckých vín se nachází v Uherském Hradišti, v severním cípu Slovácké podoblasti. Jak již název napovídá,…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Centrum Slováckých tradic

Nikoliv František Palacký, ani Karel IV. či svatý Václav. Prazáklady kulturnosti současných obyvatel České republiky se pokládaly…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinný sklep Dvořanů (Víno Dvořan)