Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 219 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Popsat na omezeném prostoru vše, co můžete v areálu archeoskanzenu a Centra slováckých tradic zažít, není možné. Strávíte zde klidně celý den, a pořád budete mít co dělat. Určitě byste ale podle mě neměli vynechat návštěvu expozice Živá voda – velkého podzemního akvária, jehož středem se v proskleném tunelu procházíte a pozorujete ryby.

Centrum Slováckých tradic

Nikoliv František Palacký, ani Karel IV. či svatý Václav. Prazáklady kulturnosti současných obyvatel České republiky se pokládaly už v 9. století, za působení soluňských věrozvěstů Konstantina a Metoděje, tedy v časech Velké Moravy. Její centrum, bájný Veligrad, leželo pravděpodobně v okolí dnešního Uherského Hradiště. Jak se v něm tehdy žilo, to se svým návštěvníkům snaží přiblížit jedno z největších turistických lákadel zdejšího regionu – Archeoskanzen v obci Modrá u Velehradu.

Součástí rozlehlého skanzenu je kromě několika desítek velkomoravských stavení i Centrum slováckých tradic. Protože je Uherskohradišťsko přechodným regionem mezi „vinnou“ a „pálenkovou“ oblastí, nabízí útroby centra svým návštěvníkům dvě unikátní naučné stezky – jak jinak než po stopách vína a pálenky.

Vydejte se do cihlového sklepení a vybírejte si mezi několika desítkami vzorků slováckých vín, které se každoročně obměňují. Na libovolně předplacenou kartu, kterou si vyzvednete v recepci, můžete ochtunat z 13 automatů "By the glass" na 104 vzorků vín nebo můžete z 9 slivomatů stejné značky okoštovat 72 vzorků pálenek. Ve vinotéce si pak můžete zakoupit celou láhev na doma, a to za cenu, kterou stanovil sám vinař.

Názory návštěvníků

„výborné víno“
„ANO“
„Vynikající!“
„Vynikající!“
„Vynikající!“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinný sklep Dvořanů (Víno Dvořan)

Málokde na Uherskohradišťsku jsou lidé na svůj původ pyšní jako tady, v zámeckém městysu Buchlovice. Jistě jde o…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Ačkoliv Šlechtitelská stanice vinařská svým názvem zřejmě neevokuje zajímavý turistický cíl, minimálně pro milovníky vína může…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

BEEF & BEER

Kdo chce v Uherském Hradišti ochutnat dobré víno, může kromě mou doporučované Slovácké galerii vín zajít třeba také do…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Galerie Slováckých Vín

Galerie Slováckých vín se nachází v Uherském Hradišti, v severním cípu Slovácké podoblasti. Jak již název napovídá,…

Poptávka služeb a rezervace:

Centrum Slováckých tradic