Vinotéka U Kulaté

Ohodnotit

„V naší rodině vinařskou tradici nemáme. Jsem však velkým přítelem vína,“ říká Ivan Riedl. Sedíme v jeho Vinotéce s cukrárnou U Kulaté v Želešicích, vesnici ležící kousek na jih od Brna. Domácký interiér vyvedený v teplých barvách dolaďují plyšoví medvídci na okenních parapetech a sbírka deskových her v policích.

S vínem a lidmi, jež za ním stojí, se Ivan Riedl blíže seznámil, když po dobu patnácti let provozoval stavební firmu ve Znojmě. Není proto divu, že ve vinotéce narazíte na vína převážně z této oblasti. Ampelos, Vinice Hnanice, Hort, Lahofer…

„Z hlediska kvality zastupujeme moravská vinařství střední a vyšší kategorie. Vína obměňujeme, aby byla nabídka pestrá. Kromě Moravy sortiment zahrnuje ještě ovocné speciality od slovenského vinařství Pereg,“ dodává.

Protože vinotéka stojí na trase cyklostezky, hlavní návštěvnický nápor zažívá především o víkendech teplejších měsíců. Oblíbené bývá posezení na letní zahrádce při cestě údolím řeky Bobravy. To začíná právě okolím želešické vinotéky a vede při skromném vodním toku přírodním parkem do Střelic. „Je to nádherná stezka přes několik starých mlýnů skrze malebné údolí,“ popisuje Ivan Riedl.

Protože se nacházíme na okraji vinařské oblasti, působí v Želešicích již několik desetiletí i vinařský spolek. Ten pořádá pravidelné schůze a degustace právě ve sklepě U Kulaté, stejně jako každoroční výstavu vín a svatomartinské ochutnávání.

Tip odborného garanta

Michael Lapčík

Naprostou většinu zákusků si U Kulaté pečou sami. Přesvědčte se o výhodách domácí kvality.

Názory návštěvníků

Jaroslav Betáš: „OK“
Tomáš Tenk: „Vždy maximálně perfektní!!!“
Jindřich: „Největší výběr“
miloslav krupík: „ano“
hana jandlová: „Vždy když jsem koupila vaše vína, dosud nikdy mne nezklamala. Není nad naše Moravská vína.“
Lierová Karla: „Skvělá nábídka“
Eršil Jiří: „Jak jsem již psal, po návštěvě těchto míst nelze jinak, než jej podpořit“