Salon vín ČR

Ohodnotit

Valtický zámek ukrývá poklad. Je to poklad tekutý a jmenuje se Salon vín České republiky. Každoročně aktualizovaná kolekce stovky nejlepších vín z celé země, která se vybírá v systému stejnojmenné národní soutěže vín.

Stačí jen vejít do areálu zámku a sestoupit po schodišti do sklepa, kde sídlí tato prestižní vinařská galerie. „Naší myšlenkou bylo vytvořit reprezentativní centrum pro prezentaci českých a moravských vín. Je to výkladní skříň našeho vinařství.“ říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, pod nějž Salon vín spadá.

Každé ze sta nejlepších vín, oceněných zlatou medailí Salonu vín ČR, má svou prezentační kóji. Zkušené znalce vín i úplné nováčky potěší přebohaté informační tabule u každé kóje. Mezi údaji nechybí délka doporučené archivace, výnos hroznů na hektar nebo chuťová mapa daného vzorku.

Absolvovat zde můžete volnou degustaci či některou z nabízených individuálních i skupinových řízených ochutnávek. Prezentovaná vína je možno samozřejmě také zakoupit s sebou.

Tip odborného garanta

Michael Lapčík

Zkuste volnou degustaci. Na pokladně zaplatíte 399 korun, čímž se vám rozběhne devadesátiminutovka, kdy jen ukazujete na vzorky a ochutnáváte.

Názory návštěvníků

Miroslav Florian: „Skvela vina v krasnem prostredi,navic vzdy prijemna a ochotna obsluha.“
Jan Kopenec: „Skvělé místo, skvělý opravdový cíl kde si můžete dle své libosti ochutnat spoustu vín. Nikdo Vás do ničeho netlačí, na vše máte čas a místo má svou skvělou atmosféru. Všem doporučuji. “
Karaskova: „To je top“
Petr Tűrkott: „Super“
Lucie: „Vyškovská“
Pavla Kolářová: „příjemné prostředí i možnost konzultovat s místním sommelierem“
Zdenek Hrdlicka: „Muze existovat vetsi shluk vynikajicich, spickovych vin na jednom miste? Pokud takove misto hledate, tak je to prave tady ve Valticich. “
Renata Roudná: „Příjemně strávené odpoledne“
Josef Polách: „Výborná Vína“
Sofie Ritterová: „Nejlepší!“
Jana Stejskalová: „ “
Jiří Klobása: „Je to OK.“
Renata Hasilová: „krásné prostředí, výběr toho nejlepšího, klid a pohoda pro ochutnání a výběr“
Lucie Sukupová: „Salon Vín je nejlepší “
Zdeňka Ožanová: „Hezký zážitek v krásném prostředí .“
Marcela Valta: „Skvela prezentace“
Blanka Blechova: „Top“
Tereza Maňková: „Vyborny, za me 1*“
David Janča: „Skvělé kouzelné v zámeckém prostředí. Příjemný presonál a úžasná vína.“
Jiří Černý: „*****“
Eva Padalíková: „Krásné prostředí,vína výborná!“
Stanislav Padalík: „Vynikající vína!!!“
Radka Trávníčková: „nelze jinak než hlasovat skvělé“
Rostislav Novák: „Byl jsem tu sice jenom jednou, ale rád bych se sem zase vrátil, protože je to opravdu TOP vinařský cíl.“
Miloš Vašík: „Super cíl!“