Kavárna a vinárna "U Zlaté žáby"

Ohodnotit

Paní Vrbová provozuje v Brně ve známém objektu "U ZLATÉ ŽÁBY" v ul. Tábor v Brně útulnou kavárnu a vinárnu. Nárožní secesní stavba z počátku 20. století (1908), kde se mimo kavárny nachízí i bistro a prodejna potravin, je výrazným architektonickým počinem své doby a svým výtvarným výrazem se vymyká stavbám svého okolí. Exteriér fasád zaujme každého kolemjdoucího a je ispirativním prvkem k samotné návštěvě domu.

Z nároží je vstup do prodejny potravin, z ul. Veveří do bistra a z ulice Tábor vejdeme do poměrně malé kavárny a vinárny. Malá svým prostorem, velká však svou nabídkou velice pestré kuchyně, především produkty francouzské gastronomie, ať už jde o dezerty nebo slané quiche, francouzské bagety, croissanty a další pečivo, vše připravované přímo v kavárně a pod značkou paní Vrbové Lec Kůk. Široká je i nabídka skvělých vín Slovácké podoblasti, především z Vinařství Bukovský z Kobylí.

Tip odborného garanta

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D

"U ZLATÉ ŽÁBY" se snoubí hned několik výrazných atributů: zajímavá architektura, skvělé jídlo a vynikající víno. Rozhodně stojí alespoň na krátké zastavení, dáte-li si některou z místních specialit se sklenkou výborného "kobylského" vína, věřím, že zůstanete déle.