Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 206 vinařských cílů.

Vítězové

Vítězové TOP vinařský cíl 2014

V ročníku 2014 byl na základě hlasování určen absolutní vítěz a také vítězové jednotlivých kategorií podle Certifikace vinařské turistiky Národního vinařského centra. Vítězové kategorií se v letošním ročníku nevybírají.

Absolutní vítěz a vítěz kategorie Vinotéka

Salon vín České republiky, Zámek 1, 691 42 Valtice

Salon vín České republiky je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

http://www.salonvin.cz/
 

Vítězové dalších kategorií

TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinařství

Vinařství Vladimír Tetur, Žižkovská 1366, 691 02 Velké Bílovice

Rodinná firma Vladimír Tetur vznikla v roce 1992 v největší vinařské obci v ČR, ve Velkých Bílovicích. Společnost hospodaří na 12 ha vinic a vzhledem k celkové produkci vinařství nakupuje další hrozny k výrobě vína od svých stálých dodavatelů z Velkých Bílovic. V roce 2008 vinařství zprovoznilo zcela novou reprezentativní halu s řízenou vlhkostí vzduchu na ležení červených vín v ležáckých a barikových sudech. Výsledkem dodržování přísných pravidel integrované produkce jsou vysoce kvalitní jakostní a přívlastková vína. Vína jsou určena zejména pro privátní klientelu a gastronomii.

http://www.vinarstvivladimirtetur.cz/
 

TOP vinařský cíl 2014 v kategorii vinný sklep

Valtické Podzemí, Vinařská 34, 691 42 Valtice

VALTICKÉ PODZEMÍ je nejnavštěvovanější vinařský cíl na Moravě – unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 800 m datovaných už k roku 1289. Otevřeno celoročně. Nabízí zážitkové poznávání vína a historie (pro firemní i privátní klientelu), degustace, pronájem archivních boxů a sezonní akce. Provozovatelem Valtického Podzemí je VINAŘSTVÍ CHATEAU LEDNICE, které obnovilo slavnou vinařskou tradici v Lednici na Moravě a je propojením soukromého kapitálu a státního školství – Mendelovy univerzity. Nabízí úspěšná vína Lednicko-valtického areálu.

http://www.chateau-lednice.cz/
 

TOP vinařský cíl 2014 v kategorii ubytování s vinařskou tématikou

Vinařství Petr Skoupil – Vinařský dům, Sadová 1399, 691 02 Velké Bílovice

Vinařská tradice rodiny Skoupilových má své počátky již v roce 1852. Současný pokračovatel, Petr Skoupil, se výrobě vína věnuje více jak 25 let. Vinohrady jsou obhospodařovány s maximálním respektem k požadavkům ekologického hospodaření a díky péči poskytují skvostnou surovinu pro výrobu vín. Mimořádný důraz je kladen na ekologicky citlivé techniky a redukovanou sklizeň hroznů. Součástí vinařství je penzion hotelového typu nabízející ubytování pro 50 osob a restaurace s vytříbenou gastronomií. V nabídce nechybí ani půjčovna kol nebo široký výběr degustačních programů.

http://www.vinarskydumskoupil.com/
 

TOP vinařský cíl 2014 v kategorii restaurace

Moravský sklípek v Šatově, Sklepní 337, 671 22 Šatov

Sklípek patří Znovínu Znojmo, a. s. se sídlem v Šatově. Moravský sklípek má několik částí. Návštěvníky nejvyhledávanější je vinárna s kapacitou 60 míst na sezení a venkovní terasou se 70 místy. Naproti stojí stoletá vinařská stodola, která je v provozu v letním období a má kapacitu asi 100 míst. Labyrint sklepů v podzemí nabízí posezení až pro 100 návštěvníků. V Moravském sklípku se podávají a prodávají vína Znovínu Znojmo, a. s.

http://www.moravskysklipekznovin.cz/