Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Sýkorovi vysázeli také několik ovocných sadů a z úrody si nechávají pálit vlastní ovocné destiláty. Jejich vínovice zraje několik let v sudech, než ji nalahvují.

Vinařství Vinný sklep

Víno Sýkora

Při cestě do čejkovických vinohradů ten sklep nemůžete minout. Sestává ze čtyř původních „búd“ a velký zdobený nápis „Víno Sýkora“ na průčelí vám ihned napoví, že jste tady správně.

Pokud se chcete zastavit jen na rychlou degustaci, nemusíte se sem ani předem objednávat. Otevřeno mají denně, a to včetně informačního centra, kde vám zodpoví nejrůznější dotazy nejen ohledně vinařství v regionu. A jestli chcete zažít něco opravdu velkého, domluvte si výlet na koních do vinohradu. „Vyjížďka je spojená s výkladem a ukázkou, kde kterou odrůdu pěstujeme. V ryzlinkové vinici budete ochutnávat Ryzlink, v sauvignonové zase Sauvignon,“ vysvětluje ředitel společnosti Michal Bureš.

Původně malé vinařství rodiny Sýkorů, která se vínu věnuje čtvrtou generací, vykvetlo ve firmu provozující také ubytovací kapacity a několik vinoték. Vinařství je vybaveno nejmodernější technologií s automatickou lahvovací linkou. Ve velkém sklepě se může degustaci oddávat až 80 lidí, hospodaří se na 70 hektarech.

U Sýkorů vyrábí lahvové i sudové víno a potrpí si na kvalitu. „Díky technologii a práci s dusíkem si můžeme dovolit sudové víno jen minimálně sířit. To znamená, že z něho nebolí hlava. Koho by něco takového po degustaci postihlo, tomu vrátíme vstupné. Ještě se nám to však nestalo,“ říká Michal Bureš s úsměvem. Zmiňuje se také o speciálním klonu odrůdy Hibernal, díky němuž toto víno dosahuje výjimečných vlastností.

Kromě klasické vinné produkce se Sýkorovi zaměřují i na méně tradiční výrobky. Můžete tady pořídit zastudena lisovaný vinný olej, kyselou šťávu verjus nebo bezlepkovou hroznovou mouku ze slisovaných jadýrek.

Názory návštěvníků

„příjemné prostředí, dobrý pocit a víno...“
„Ryzlink, to byla balada.“
„Ryzlink? Kvůli němu přijeďte. Stojí to za to. a budete spokojeni.“
„Super vina“
„Nejvíc mi chutnal Ryzlink a díky za něj.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Templářské sklepy Čejkovice

Vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice, jež bylo založeno v roce 1992, navazuje svojí činností na původní družstvo…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Šamšula

„Nejdeme proti proudu, ale vedle něj,“ vysvětluje svou filozofii čejkovický vinař Jakub Šamšula. Vcházíme do sklepa s pěkným…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Lukáš Hlinecký

„Člověk v Čejkovicích bydlí s lidmi, kteří také vyrábějí víno, povídají si o něm, ochutnávají, baví je to. Co jiného tady…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Vinařství Škrobák

Vinařství Škrobák sídlí v obci Čejkovice, která se nachází na pomezí Velkopavlovické a Slovácké podoblasti.  Novodobá…

Poptávka služeb a rezervace:

Víno Sýkora