Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Petr Gondáš

Odborný garant

Petr Gondáš

Projektový manažer pro vinařskou turistiku Národního vinařského centra Valtice

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Zamiloval jsem se do jejich Chardonnay sur-lie z viniční tratě Pod Svatým kopečkem I. v obci Mikulov. Víno s nádechem vanilky, smetany, neskutečně plné a opulentně dlouhé. Při akci Svatomartinský Mikulov patřila zase jejich mladá broskvově-svěží Müllerka k nejprodávanějším vínům této městské slavnosti. Kluci z VÍNO LÍPA víno prostě umí, milují a rozumí mu!

Vinařství

VÍNO LÍPA MIKULOV s.r.o.

"Vinařství Lípa jsme založili společně s mladším bratrem v roce 2000 a jde vlastně o pokračování rodinné tradice výroby vína, kterou začal už náš děda, pokračoval v ní otec, a na kterou společně s bratrem navazujeme. Díky prozíravému přístupu našich rodičů vystudoval jeden z nás vinařství a druhý pak hotelovou školu. Rozhodnutí, které dnes s odstupem času a nabytými zkušenostmi oba dva vnímáme jako bez nadsázky vizionářské a zároveň jako určující při dalším směřování, rozvoji a budoucnosti našeho vinařství a podnikání vůbec.
Vedení vinařství, a obzvláště špičkového vinařství, je vždy o vyhraněném přístupu, o uplatňování svých zásad a pravidel bez kompromisů a zároveň pak o realizaci osobnosti vinaře. Jedině tak jste schopni ve svém vinařském snažení dosáhnout unikátních vín s nezaměnitelným charakterem! Jak toho však dosáhnou, když jsme dva? Je to jak bílá a černá, každá je jiná, vyjadřuje a prezentuje různé názory, přístupy a životní zkušenosti. Zdánlivě neřešitelná situace, zdánlivě. Vše za nás už dávno vyřešili rodiče svým opravdu vizionářským rozhodnutím – Marek víno, Michal gastronomie Dva obory, které se skvěle doplňují, úzce spolu souvisí a profitují na vzájemném propojení. V praxi to pak vypadá tak že Marek, který vyrábí víno, se při rozhodování o charakteru jednotlivých vín obrací na Michala a oba spolu konzultujeme, jaký má být finální senzorický projev každého vína a to i z pohledu snoubení s tím nejvhodnějším pokrmem. Naše společné rozhodování se ani zdaleka netýká jen procesu samotné vinifikace (zpracování hroznu a výroby vína), ale je na něj brán zřetel i v průběhu celého vegetačního procesu révy a při všech pracích a zásazích ve vinici. Výsledkem je, věříme, vzájemná symbióza, kterou můžete každý rok najít v našich vínech, ve vínech VINAŘSTVÍ LÍPA.
"
 

Názory návštěvníků

„Jejich Tramín byl vynikající.“
„Výborné víno a perfektní obsluha.“
„Výborné víno a erudovaný výklad personálu - to bylo krásné odpoledne.“
„Bratrská spolupráce zde funguje a je vidět, že se vínu naučili a dělají ho poctivě.“
„Tak tohle chce vidět, ochutnat i si o tom něco poslechnout.“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

HOTEL GALANT MIKULOV

Hotel Galant Mikulov se nachází v blízkosti samotného historického centra této perly Jižní Moravy. Rozlehlý Areál se…

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Vinařství Volařík Mikulov

Vinařství Volařík zná snad každý milovník dobrých Ryzlinků vlašských. Už dávno se ví, že jedny z nejlepších dělají právě tady. A…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Hotel Ryzlink

Zdálo by se, že v Mikulově, v jednom z center vinařské turistiky v České republice, které je doslova přeplněné…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Bistro Drogérka

Drogerku v Mikulově naleznete v krásném měšťanském domě na náměstí, v těsné blízkosti jednoho z místních…

Poptávka služeb a rezervace:

VÍNO LÍPA MIKULOV s.r.o.