Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 221 vinařských cílů.

Mgr. Pavel Uretšlégr

Odborný garant

Mgr. Pavel Uretšlégr

Manažer vzdělávání a projektů zaměřených na vinařskou turistiku Vinařského Institutu.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Vinařství Hruška provozuje ve Veselí and Moravou i útulný penzion hotelové typu (Wi-Fi, klimatizace), který je umístěn přímo nad samotnou vinotékou. Kvalitnější ubytování ve Veselí asi nenajdete a v kombinaci s prostorným hlídaným parkovištěm, úložištěm kol a ostatně i samotnou vinotékou je ideálním místem ubytování při vaší sportovní dovolené na Slovácku.

Vinotéka Ubytování s vinařskou tématikou

VÍNO HRUŠKA - Penzion, vinotéka a vinný bar

Ve Veselí nad Moravou dlouho chybělo místo, kde si mohl milovník vína dát dobrou skleničku, ať už z Moravy a Čech, nebo i ze zahraničí. Ve městě s něco málo více jak deseti tisíci obyvateli, usazeném mezi známými vinařskými obcemi Bzenec a Blatnice, paradoxně dlouho nikoho nelákalo otevřít si vinný bar nebo třeba jen kavárnu s dobrou nabídkou vína.

Před pár lety zkusilo tento stav prolomit Vinařství Hruška z nedaleké Blatničky. Zdánlivě riskantní krok se se již po pár měsících stal sázkou na jistotu. Čistý interiér i design celého podniku, typický pro celou republikovou síť vinoték a vinných barů, správné sklo, velmi slušně proškolený personál, stejně jako dobrá káva, široká nabídka sýrů (Gouda, Ementaler, St. Nectar, Tete de Moine aj…. „Eidam třicítku tady nemáme,“ řekla mi při první návštěvě vinotéky tehdejší obsluha…) a hezká letní zahrádka dělají z vinotéky a vinného baru Hruška ve Veselí nad Moravou ideální místo nejen pro vínomilce.

Sudové víno, jehož nejsem velkým milovníkem, zde mají v překvapivě slušné kvalitě, nicméně já osobně doporučuji zkusit některé z palety lahvových vín provozovatele vinotéky. Ochutnat netřeba celou láhev, spousty přívlastkových vín nabízejí po skleničce a nabídku pravidelně obměňují. A koho láká konfrontovat vína z Vinařství Hruška s těmi zahraničními, může zkusit třeba srovnávací degustaci moravských ryzlinků s těmi německými, které najdeme také v nabídce.

Názory návštěvníků

„Kvalitní vína i obsluha, vždy maximální spokojenost.“
„Ochutnával jsem zde, výborné.“
„Výborné!“
„Výborné!“
„Vynikající!“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Jan Cícha

V roce 1604 zdědil po svém otci vinici v katastru obce Blatnice pod sv. Antonínkem, na viniční trati Plachty, Jan Amos…

Juraj Flamik doporučeno garantem

Vinařství Žerotín

Jak jinak by to mohlo být: název společnosti Žerotín je odvozen od jména rodu Žerotínů, za jejichž panství v 16. století…

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

VÍNO BLATEL - sklep

Společnost VÍNO BLATEL byla založena v roce 1990 a ve své činnosti se snaží o pokračování tradice výroby vína v obci…

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

VÍNO BLATEL

Společnost VÍNO BLATEL byla založena v roce 1990 a ve své činnosti se snaží o pokračování tradice výroby vína v obci…

Poptávka služeb a rezervace:

VÍNO HRUŠKA - Penzion, vinotéka a vinný bar