Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 234 vinařských cílů.

Michael Lapčík

Odborný garant

Michael Lapčík

Novinář zabývající se nápojovou gastronomií, autor webu nepijubrecky.cz

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Vyzkoušejte moravský sekt z šampaňských odrůd Chardonnay a Rulandského modrého připravený klasickou metodou – druhotným kvašením v lahvi s dvouletým ležením na jemných kalech.

Vinařství

Vinařství Šamšula

„Nejdeme proti proudu, ale vedle něj,“ vysvětluje svou filozofii čejkovický vinař Jakub Šamšula. Vcházíme do sklepa s pěkným kamenným orámováním dveří i okna a příjmením majitele vyvedeným velkým písmem na fasádě.

Charakteristikou tohoto moderního rodinného vinařství je, že vyrábí užší sortiment vín, což se trošku vymyká moravským zvyklostem. Šest bílých odrůd, dvě červené, pár lahví sektu. Jde o limitované partie vín z redukovaných sklizní hroznů. „Snažíme se prostě spíše o zajímavé víno, které nechává promluvit odrůdu, a osobitý přístup k vinařství, než o nahánění turistů bombastickými atrakcemi,“ zdůrazňuje Jakub Šamšula.

Vínu se věnuje od prahu dospělosti, kdy převzal rodinný sklep. Absolvoval vinařské školy a akademie, čerpal zkušenosti při zahraničních cestách a je členem několika odborných institucí. Vychází z rodinné tradice, ale příliš si na to nepotrpí. „Nehrajeme si na to, že děláme víno desátou generací. Historie není nutná. Mnohdy je prospěšnější oprostit se od toho, co bylo, a dívat se dopředu,“ uplatňuje Jakub Šamšula svůj vizionářský pohled na věc.

Kromě degustací a prohlídek vinic s výkladem tady můžete zažít i malé školení sommelierských dovedností a informací z vinařského zákona. Prý někdy vede k dlouhotrvajícím vášnivým debatám, což k atmosféře vinného sklepa rozhodně patří.

Názory návštěvníků

„rýnský riesling a pinot noir stojí za zastávku a ochutnávku“
„Vynikající vínka, erudovaná obsluha“
„Výborná vína a erudovaná obsluha.“
„úžasná vína“
„Nabídli i sekt a to byl zážitek. Děkujeme“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Michael Lapčík doporučeno garantem

Víno Sýkora

Při cestě do čejkovických vinohradů ten sklep nemůžete minout. Sestává ze čtyř původních „búd“ a velký zdobený nápis „Víno…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Templářské sklepy Čejkovice

Vinařské družstvo Templářské sklepy Čejkovice, jež bylo založeno v roce 1992, navazuje svojí činností na původní družstvo…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinařství Lukáš Hlinecký

„Člověk v Čejkovicích bydlí s lidmi, kteří také vyrábějí víno, povídají si o něm, ochutnávají, baví je to. Co jiného tady…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

Vinařství Škrobák

Vinařství Škrobák sídlí v obci Čejkovice, která se nachází na pomezí Velkopavlovické a Slovácké podoblasti.  Novodobá…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Šamšula