Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 219 vinařských cílů.

Petr Gondáš

Odborný garant

Petr Gondáš

Projektový manažer pro vinařskou turistiku Národního vinařského centra Valtice

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Víno zde nepovažují za alkohol, ale za životní styl plný přátel a dobré pohody. Je zde báječný společník, se kterým se chcete bavit a trávit s ním čas. Proto nepopisují vína pouze květnatým výčtem aromat, ale charakterizují je jako jedinečné lidské osobnosti. Můžete tedy narazit na domácího kutila, korunní princeznu, pasačku koz, šmrncovní ženskou, kluka jak cumel, charismatického důstojníka, univerzitního profesora nebo plážového povaleče J.

Vinařství Vinný sklep

Vinařství Baraque a Baraque Wine Gallery

Ve vinařství Baraque popisujeme vína nejen senzoricky, ale vnášíme do jejich popisů i trochu poezie a po vzoru Karla Čapka je připodobňuje lidským povahám a osobnostem. V našem sortimentu se setkáte třeba s "lovcem sousedek", "bonvivánemů či "selfie slečnou". Francouzský název vinařství je kromě jiného i pojmenováním snu o vinařství obklopeném vinohrady. Ten se zhmotnil v podobě výrobní budovy a reprezentačním prostoru architektonicky atraktivní Baraque wine gallery nedaleko rozhledny Slunečná ve Velkých Pavlovicích.
První myšlenka na založení vlastního vinařství se datuje rokem 2010, kdy jsme s myšlenkou, že lidé by měli pít dobré víno, bez ohledu na to, zda tomu rozumí, rozhodli založit vinařství Baraque. Francouzská podoba nářečního slova barák (tak říkáme staré selské usedlosti, kde jsme s výrobou vína začínali) je zároveň pojmenováním snu o vinařství francouzkého typu, obklopeného vinohrady, a touhy vyrábět velká červená vína.
První vína, která jsme začali vyrábět na prodej, byla ta z ročníku 2013, a tehdy jsme také začali našim vínům přisuzovat osobnosti. Každé víno je totiž, stejně jako lidé, jedinečné svým charakterem. Tehdy jsme také začali nabízet posezení v našem erbovním vinném sklepě v Bořeticích.
Od té doby už ze dveří našeho sklepa vyběhla řada vín s osobností, od Milované (Rulandské šedé 2015) a Snového milence (Ryzlink vlašský 2015) přes Spokojenou maminku (Rosé Slunečná 2016) až po Plážového povaleče (Blanc de Pinot Noir 2016) a další a další. Z "baráku" jsme se přestěhovali do nové výrobní haly ve Velkých Pavlovicích, kde najdete také naši reprezentační Vinnou galerii Baraque.
Pro snadnější orientaci rozdělujeme vína do tří řad. První řada nese označení Intensive, kam patří vína svěží a ovocná, vhodná k lehčím pokrmům jako jsou ryby nebo sýry. Řada Elegant jsou vína komplexnější, určená k vyšší gastronomii i archivaci. Pro opravdové fajnšmekry a milovníky přírodních vín je určena třetí řada, pro kterou jsme zvolili název Punk.

Názory návštěvníků

„Tady jsem ještě nebyla, ale vína mají úžasná a s příběhem. “
„Krásné posezení, výborné víno i občerstvení “

Další TOP vinařské cíle v okolí

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Wine Wellness Hustopeče

Vinařská oblast jižní Moravy nabízí v Hustopečích u Brna unikátní Wine Wellness. První zařízení tohoto druhu v České republice…

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

Vinařství Starý vrch

Když brněnská prosperující stavební firma má za svého „koníčka“ víno, pak dílo vytvořené na toto téma se nemůže nepodařit.…

Michael Lapčík doporučeno garantem

Vinný sklep Turhandl

Hustopečský vinný sklep Turhandl znají místní pouze zvenku, do jeho útrob se po celá desetiletí mohl dostat jen málokdo. Za…

PhDr. Martin Procházka doporučeno garantem

Vinařství Václav

Když jsem poprvé navštívil vinařství Václav v Hustopečích, nevěřil jsem vlastním očím. Už dlouho jsem u nás neviděl tak stylově a…

Poptávka služeb a rezervace:

Vinařství Baraque a Baraque Wine Gallery