Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 221 vinařských cílů.

Ivo Dvořák

Odborný garant

Ivo Dvořák

Špičkový sommelier, lektor, odborník na snoubení vína a pokrmů.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Moje doporučení je vychutnat si dobré víno a pokrm venku, kdy vnímáte energii kláštera a zároveň relaxujete pohledem do zahrady.

Restaurace s vínem

Kalina Anežka

Restaurace Kalina se nově přestěhovala do Anežského Kláštera, jen pár desítek metrů od původní adresy v Dlouhé ulici. Změnou oproti původnímu sídlu je především možnost klidného venkovní posezení pod majestátnou lípou s výhledem do zahrad Kláštera Sv. Anežky České, který tu stojí již od poloviny 13. století.

Budova je využívaná pro expozice Národní galerie a vnitřní interiér restaurace se tomuto spojení přizpůsobil malou vernisáží obrazů různých umělců.

Menu je stále připravováno pod vedením Miroslava Kaliny, který je porotcem ve známé kuchařské show MasterChef Česko a styl pokrmů se prezentuje jako Nová pražská kuchyně, s patrným vlivem francouzské a italské gastronomie. Samozřejmostí jsou také sezónní speciality, které reflektují čerstvost a sezónnost kulinářských surovin.

Nezapomenutelný gurmetský zážitek je pak umocněn snoubením pokrmů s vínem, která jsou sofistikovaně vybírána špičkovým sommelierem Vítem Hepnarem. Na vinném listu najdete mnoho nejvýznamnějších oblastí světa jako je Champagne, Bourgogne, Côtes du Rhône, Vallée de la Loire, Bordeaux, Piemonte, Toscana, Mosel, Ahr, či Rheingau, ale nechybí pochopitelně ani vína z Moravy a z Čech. Mnoho vín je navíc rozléváno „po sklence“ a tak si můžete vybrat i snoubení vín k jednotlivým chodům.

V restauraci Kalina Anežka se velmi dobře potkává vynikající kuchyně se špičkovými víny v místech, kde na vás dýchne historie a klid v pulzujícím centru Prahy.

Názory návštěvníků

„Vynikající snoubení pokrmů s vínem“
„Zajímavé místo, zahrádka a výběr výborných vín.“
„chutná jídla“
„ano“
„Výborné!“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

RED Pif

Název vinotéky RED PIF vznikl v Marseille večer u vína. Enologa Yanna Rohela a Ondřeje Čálka tehdy napadlo, že jestli budu mít…

Ivo Dvořák doporučeno garantem

Vinograf Senovážné (Velký Vinograf)

V Praze se dnes nachází dva vinné bary z konceptu Vinograf. Rád bych se zmínil o Velkém Vinografu, který najdeme na…

Jakub Haas doporučeno garantem

Vinograf wine bar, Míšeňská

Vinograf wine bar se nachází na dohled od malostranských mosteckých věží, na trase mezi Klárovem a Karlovým mostem. Jestliže si…

Jakub Haas doporučeno garantem

Koštovna U Počtů

Ve velké konkurenci pražských vináren je velmi obtížné se odlišit něčím zajímavým. Koštovně u Počtů na Letné se to povedlo. Kromě…

Poptávka služeb a rezervace:

Kalina Anežka