Najděte svůj TOP vinařský cíl. Náš online bedekr nabízí 209 vinařských cílů.

Ivo Dvořák

Odborný garant

Ivo Dvořák

Špičkový sommelier, lektor, odborník na snoubení vína a pokrmů.

cíle, které doporučil

TIP odborného garanta

Moje doporučení je vychutnat si dobré víno a pokrm venku, kdy vnímáte energii kláštera a zároveň relaxujete pohledem do zahrady.

Restaurace s vínem

Kalina Anežka

Restaurace Kalina se nově přestěhovala do Anežského Kláštera, jen pár desítek metrů od původní adresy v Dlouhé ulici. Změnou oproti původnímu sídlu je především možnost klidného venkovní posezení pod majestátnou lípou s výhledem do zahrad Kláštera Sv. Anežky České, který tu stojí již od poloviny 13. století.

Budova je využívaná pro expozice Národní galerie a vnitřní interiér restaurace se tomuto spojení přizpůsobil malou vernisáží obrazů různých umělců.

Menu je stále připravováno pod vedením Miroslava Kaliny, který je porotcem ve známé kuchařské show MasterChef Česko a styl pokrmů se prezentuje jako Nová pražská kuchyně, s patrným vlivem francouzské a italské gastronomie. Samozřejmostí jsou také sezónní speciality, které reflektují čerstvost a sezónnost kulinářských surovin.

Nezapomenutelný gurmetský zážitek je pak umocněn snoubením pokrmů s vínem, která jsou sofistikovaně vybírána špičkovým sommelierem Vítem Hepnarem. Na vinném listu najdete mnoho nejvýznamnějších oblastí světa jako je Champagne, Bourgogne, Côtes du Rhône, Vallée de la Loire, Bordeaux, Piemonte, Toscana, Mosel, Ahr, či Rheingau, ale nechybí pochopitelně ani vína z Moravy a z Čech. Mnoho vín je navíc rozléváno „po sklence“ a tak si můžete vybrat i snoubení vín k jednotlivým chodům.

V restauraci Kalina Anežka se velmi dobře potkává vynikající kuchyně se špičkovými víny v místech, kde na vás dýchne historie a klid v pulzujícím centru Prahy.

Názory návštěvníků

„Pěkné prostředí a kvalitní dobrá vína.“
„Výborné!“
„Výborné!“
„Zatím jsem tuto restauraci nenavštívil, ale při nebližší návštěvě Prahy to určitě napravím.“
„krásné prostředí, výborná jídla a vína“

Další TOP vinařské cíle v okolí

Ing. arch. Petr Dýr, Ph.D doporučeno garantem

RED Pif

Název vinotéky RED PIF vznikl v Marseille večer u vína. Enologa Yanna Rohela a Ondřeje Čálka tehdy napadlo, že jestli budu mít…

Ivo Dvořák doporučeno garantem

Vinograf | Vinný bar

V Praze se dnes nachází již třetí vinný bar z konceptu Vinograf. Rád bych se zmínil o Velkém Vinografu, který najdeme na…

Ivo Dvořák doporučeno garantem

VELTLIN wine bar

V tomto vinném baru si přijdou na své zejména milovníci autentických vín a příznivci Rakousko-Uherské monarchie. Autentická vína…

Mgr. Pavel Uretšlégr doporučeno garantem

VÍNO HRUŠKA – Vinotéka a vinný bar Rosé

Vinný bar Rosé najdete Praze, na Vinohradech. Jen kousek od Náměstí míru. Vinný bar Rosé patří do celorepublikové sítě vinných…

Poptávka služeb a rezervace:

Kalina Anežka