Znovín Znojmo, podniková prodejna Loucký Klášter

Ohodnotit

Premonstrátské sídlo stojí ve znojemské Louce od konce 12. století, k duchovním účelům však sloužilo jen do roku 1784, kdy klášter zrušily josefínské reformy. Jeho chodby pak obývali vojáci a na prahu nového milénia zde našlo útočiště vinařství Znovín Znojmo.

Návštěvnické centrum, obrazová galerie, bednářské a vinařské muzeum, podniková prodejna vín… Pokud se chcete dozvědět něco o vinařství na Znojemsku, je Loucký klášter dobrou volbou, kam zamířit nejdříve.

Návštěvnický nápor zažívá Loucký klášter zejména při velkých akcích organizovaných Znovínem. Patří mezi ně především Putování po vinicích Znojemska, kterého se letos zúčastní téměř sedm tisícovek milovníků znovínských vín. V sezoně tu také můžete naskočit na znojemský vinařský vláček, letošní novinkou je pak Vinobus jezdící 60kilometrovou trasu po regionálních viničních tratích a dalších zajímavostech. Sportovněji zaměřené na Znojemsko lákají Znovín walking neboli procházka s holemi mezi vinicemi či závod horských kol Znovín cup.

Podniková prodejna v přízemí kláštera se pyšní vyloženě supermarketovou otevírací dobou. Od března do prosince je totiž otevřená každý den mezi 9. a 18. hodinou.

Tip odborného garanta

Michael Lapčík

V uličkách mezi regály prodejny můžete vybírat z kompletního portfolia Znovínu zahrnujícího všelijaké zajímavosti. Zkuste třeba cuvée Ryzlinku rýnského s Rulandským bílým nesoucí jméno spisovatele Charlese Sealsfielda.

Názory návštěvníků

Petr Zeman: „Výborná vína, zvláště bílé odrůdy. Skvělá péče o zákazníka“
Marie Večeřová: „skvělý výběr vín “
Jiří Huryta: „krásné prostředí , skvělá vína“
Miloš Zduba: „Zakladatel a největší propagátor vinařské turistiky v ČR.“
Ludmila Ďurická: „Jedinečná lokalita rozsáhlého klášterního komplexu skrývá také jedineční vinný sklípek.“
Hana Pokorná: „Jsem ráda, že existují ještě podnikové prodejny a podniky tohoto typu. Fandím jim.“
Hynek Machala: „Pokud poznáte toto vinařství a jejich vína, nemusíte hledat další. Jste v cíli. Nic lepšího už není.“
blanka salacova: „výborné víno“
Dita Hofbauerová: „Skvělé místo, úžasná vína, v centru dění Znojma...“
Jaroslav Chmelař: „Veliká ochota, laskavost a vstřícnost všech, kteří pracují v Louckém klášteře je jedinečná. Požitek z pití vína ze ZNOVÍNA je jedinečný“
Martin Čermák: „Výborné vinařství se skvělým přístupem ke klientům a podporou vinařské turistiky a vzdělávání“