Vinařství Koráb – vína starých vinic

Ohodnotit

Petr Koráb z jihomoravských Boleradic se vyučil kuchařem, potom vystudoval práva, ale to opravdové zalíbení našel až v autentickém vinařství.

„Jako kuchař jsem trávil víkendy po hotelech, práva zase na mě byla příliš škrobená. Navíc jsem za těch pět let strávených v Praze zjistil, jak moc mi naše krásná dědina chybí. K vinohradům vysázeným mým dědou a pradědou mě přivedla touha žít životní styl spjatý s přírodou,“ vysvětluje Petr Koráb.

Snaží se proto při hospodaření co nejvíce přiblížit zásadám biodynamického zemědělství. Vinice ošetřuje šetrnými přírodními preparáty, chová ovce a kozy. Degustace doprovází domácím sezonním jídlem – někdy je to šípková omáčka, jindy sýr se svatojánskými ořechy. „Rádi si s jídlem vyhrajeme. Obložené mísy se salámem a pečenými kuřaty u nás nečekejte,“ dodává.

Nejstarší vinohrad, který v současnosti obdělává, pochází z roku 1934. Réva prý bez problému vydrží rodit klidně i sto let, jen musí jít o odrůdu vhodnou do dané lokality. K autentickým vínům se dle vinaře z Boleradic musí člověk propít. „Jsou od běžných vín odlišná, ale ne zase tak moc. Navíc záleží na odrůdě,“ dodává Petr Koráb.

Tip odborného garanta

Michael Lapčík

Když ke Korábům přijedete, nesedíte jen ve sklepě. Za pěkného počasí se nechte ochotným vinařem zavést na nedaleké hradisko, do jeho nejstarší vinice, nebo třeba k ovčí pastvině.

Názory návštěvníků

Jaroslav Sopouch: „Inovátor!!“
Kristina: „Vína Petra Korába jsou přátelská a přístupná, přesto jim nechybí hloubka a sofistikovanost. Návštěva u Petra ve sklepě je vždycky skvělý zážitek, stejně jako jeho provázené procházky po vinicích.“
Stanislav Žižlavský: „výborné víno“
Leo Zavadil: „Lepší být dobrým vinařem, než špatným advokátem!“
Karel Coufal: „Velmi široká škála kvalitních odrůd, krásná chuťová procházka časem. “
Alena: „Pěkné víno, příjemný sklep, výborný vinař“
Andrea: „Vynikající vína.“
Přemysl Douša: „Krásná vína a výborný vinař a společník. Jen tak dál.“
Tomáš Lengál: „Unikátní vinařská filozofie.“
Leoš: „palec nahoru“
Olga: „milý vinař“
Silvie Verešová: „známí se v tomto vinařství stavili loni a velmi si to chválili, takže letos bychom rádi zavítali i my“
Leo Zavadil: „I tohle vinařství mám na svém seznamu plánovaných návštěv. Autentická vína mně zajímají.“
Brigita Petrášová: „Super!“
Milan Kužela: „autentické vinařství, krásná příroda“
miloslav krupík: „ano“
ing Bohumil Vinkler: „Naprostá jistota kvalitních vín“
Emil Kunz: „vynikající vína, hlavně vlašák“
Ing. Michal Příbrský, Ph.D.: „Boleradická Tihelna je nádherné místo. U Petra Korába ve sklepě, ale i ve vinohradu, jsem strávil mnoho krásných chvil. Vždy, když se vracím na tato místa, není to jen cesta za vinařem, je to návštěva přítele a kamaráda. S úctou k starým vinohradům....“
Pavel Soukup: „Prima“
Vladimír Hora: „Zajímavá vína pro fajnšmekry.“
Hana: „dobré vína“
Jaroslav: „osobně znám a znám i kvalitu“
Jan Přikryl: „Super vína s příchutí tradice.“
Milan Koráb: „Výtečná vína.“