Šlechtitelská stanice vinařská Polešovice

Ohodnotit

Ačkoliv Šlechtitelská stanice vinařská svým názvem zřejmě neevokuje zajímavý turistický cíl, minimálně pro milovníky vína může být návštěva „Šlechtitelky“ v Polešovicích velmi atraktivní.

Muškát moravský, jakožto typicky moravskou odrůdu, má v nabídce spousta tuzemských vinařů, málokdo už ale ví, že právě v Polešovicích se tato odrůda v roce 1987 vyšlechtila. A samozřejmě nejen ta. Od vzniku polešovické „Šlechtitelky“ ve dvacátých letech minulého století evidují zdejší vinohradníci nespočet vyšlechtěných odrůd, například interspecifickou odrůdu Sevar.

Výlet do Polešovic ale není jen nezáživnou edukací. Pod současným majitelem, panem RNDr. Zdeňkem Habrovanským, došlo k výraznému propojení zdejších vín, odborné historie a turismu. Návštěvníci tak mohou vybírat z degustačních programů místních vín, atraktivního výhledu ze zdejší vyhlídkové terasy, prohlídky archivního sklepu i patřičného odborného výkladu o bohaté historii stanice.

Z návštěvy Polešovic si tak odnesete nejen informace týkající se místních vín, ale taky historie pěstování révy vinné na Moravě.

Tip odborného garanta

Mgr. Pavel Uretšlégr

Stanici najdete na Moravské vinné cyklostezce. Je tak ideální zastávkou na vašem cyklovýletu. Určitě nezapomeňte na zdejší vyhlídkovou terasu. Čeká na vás atraktivní panorama Bílých Karpat, Chřibů, Hostýnských a Vizovických vrchů. Pokud se rozhodnete ochutnat nějaké víno, doporučuji Muškát moravský, který je tady skutečně doma!

Názory návštěvníků

Věra Malinovská: „Skvělá vína“
Oldřich Kodeda: „Velký zážitek spojený s absolutní pohodou.“
Michal: „Výborná ochutnávka s výkladem, chutnalo mi.“
Jiří Dočekal: „Doporučuji navštívit.“
Tomáš Mikeska: „Skvělé.“
Jana: „Velmi doporučuji. “
Karla Lierová: „Vynikající vína i vinař!! Má spoustu zasloužených ocenění vín a na Slavnostech vína v Uh.Hradišti boduje u všech.“
Petr Kopa: „Chutnají mi jejich vína“
Kamil: „Naprosto výborný komplex, i cíl pro výlet na kole.“
Miroslava: „Krásné prostředí a vyborne vino “
Iveta: „100%“
Jiří Mareth: „Tuto vinařskou oblast navštěvují přes 30 let a sledují vývoj v pěstování a změny v oblíbenosti odrůd a to zejména bílých. Vždy se rád vracím a málokdy jsem nabyl spokojen.“
Aleš M.: „Dlouhodoby odběratel, vyborné!!!“
Mirka: „Výborné a kvalitní vino. 100% doporucuji“
Hana Peřinová: „VŠE O.K.“
Ivo Zapletal: „krásné prostředí, výborná kvalita vín“
Pavla Tolleriamova: „Super cil“
Vojtěch Bílek: „Osvědčený dodavatel vín. “
Jana Bílková: „Kvalitní vína a vždy vynikající muškát. “
miloslav krupík: „ano“
Milan Robek: „nádhera“
Roman Ružica: „veľmi odporúčam“
Veronika Váňová: „Skvělé moravské víno s tradicí, které vyrábí sklepmistr p. Habrovanský, Děkujeme za milé přijetí celé rodině a a příjemný den strávený na vyhlídkové terase a ve sklepě :) Odešli jsme od vás se obohacené o nové poznatky z vinohradnictví, ale taky s pár litry dobrého vína. Rádi se k vám vrátíme. Veronika a Lucie“
Alena Poláchová: „Vína - muškátek jsou výborná“
Ptáčková: „Jsou skvělí po všech stránkách!!!“