Hotel Ryzlink

Ohodnotit

Zdálo by se, že v Mikulově, v jednom z center vinařské turistiky v České republice, které je doslova přeplněné malebnými vinnými bary, kavárnami a vinařstvími, už není prostor pro další zajímavý vinařsko-turistický cíl. Když jsem ale od loňského roku sledoval výstavbu ambiciózního projektu Hotelu Ryzlink místního vinařství Fučík, tušil jsem, že se v tomto případě bude jednat o další důvod navíc, proč vyrážet do Mikulova.

Už samotná poloha celého komplexu stojí za návštěvu. Hotel se nachází pod úpatím Svatého kopečku a výhled z hotelové terasy se sklenkou Ryzlinku vlašského je přesně to, co očekáváte od návštěvy Mikulova. Když zůstanete na více než jednu skleničku, nebudete rozhodně litovat. Prostorné a útulné ubytování, hezká restaurace, která se specializuje na tapas, stylový sklípek. Vše v rozumném poměru tradičního a moderního přístupu. A za návštěvu rozhodně stojí i přilehlé vinařství.

Tip odborného garanta

Mgr. Pavel Uretšlégr

Při návštěvě Hotelu Ryzlink nezapomeňte na exkurzi vinařství, které sousedí přímo s hotelem. V kombinaci s krátkou degustací na dvoře vinařství a vyhlídkou na Svatý kopeček se jedná o velmi příjemný zážitek.